KOMPLEXNÍ FYZIOTERAPIE PÁNEVNÍHO DNA

Byly jste spokojené?

Svaly panevniho dna

Iveta, Most 13.09.2017
Pani Hurtikova mi byla doporucena gynekologem. Dekuji ji za velice profesionalni pristup. Je velice mila, jemna a dokaze poradit a pomoci prijemnou cestou, velice empaticky clovek. Skoda, ze diky vzdalenosti a me zaneprazdnenosti jsem nemohla prijet vicekrat. Tuto damu vrele doporucuji vsem co maji gynekologicke problemy.

Svaly pánevního dna

Nela, Praha 11.07.2017
Paní Hurtíková je rozhodně velmi milá a profesionální osoba. Jako fyzioterapeutka je velmi schopná a určitě bych ji každému doporučila. Fyzioterapii mi doporučili na urogynekologii, protože se mi často vracejí záněty močových cest a po urologické a gynekologické stránce jsem měla vše naprosto v pořádku, proto mi bylo doporučeno posilovat svaly pánevního dna a zajít si s tím na fyzioterapii. Na začátku jsem byla skeptická protože jsem si neuměla představit, že by mi takto jednoduché cviky mohly nějak pomoci, ale ze zánětů jsem byla již velmi zoufalá, proto jsem byla už ochotná zkusit cokoliv. Zjistila jsem, že cviky jsou poměrně jednoduché a opravdu účinné. Záněty se mi občas stále vrací, ale je to rozhodně lepší. Vyzkoušela jsem několik různých věcí najednou a nemyslím si, že by zlepšení nastalo jenom díky fyzioterapii, ale rozhodně jsem poznala obrovský rozdíl v sexu. Potom, co jsem začala svaly pánevního dna posilovat, tak jsem po čase zjistila, že si sex mnohem více užívám a rozdíl byl opravdu velký, proto mohu říct, že to cvičení rozhodně zabírá. V poslední době jsem měla dost stres v práci a se cvičením jsem přestala a rozdíl teď poznám i v sexu, protože když jsem svaly posilovala, tak jsem si sex užívala mnohem víc, ale stres z práce bohužel na nějakou dobu vytěsnil všechno ostatní. Situace se ale již zklidnila a se cvičením chci opětovně začít a věřím, že sex se opět zlepší. Chci tím však říct, že aby člověk opravdu dosáhnul zlepšení, tak je potřeba opravdu poctivě cvičit, protože bez pravidelného cvičení nikomu nepomůže ani velmi schopný fyzioterapeut. Věřím však, že pokud se člověk dokáže k pravidelnému cvičení přimět, paní Hurtíková mu pak dokáže pomoci a nasměrovat ho, aby se mu jeho problémy zlepšily.

Jak se skamarádit s vlastním tělem

Eva Červeňáková (31 let), Praha 07.06.2017
Již více než sedm let trpím neurčitými bolestmi a brněním po celém těle, a to zejména v oblasti pánve. Po mnohaletém trápení a nejrůznějších vyšetřeních na špičkových zdravotnických pracovištích mi byla konečně stanovena diagnóza - hypertrofie pudendálního nervu - a doporučena rehabilitace pánevního dna právě u pí Bc. Idy Hurtíkové.

Fyzioterapie u paní Idy mě nadchla. Paní Ida sama je velmi jemná, empatická dáma, plně respektující psychické i fyzické možnosti klientky. Pod křehkých zevnějškem se ale skrývá důsledná žena, která ví, co říká (a pokud si není jistá, tak to na rozdíl od jiných radši neříká), má perfektní organizaci (terapie začínají na minutu přesně, po celou dobu se klientce maximálně věnuje a na závěr ji vede k tomu, aby si sama vlastními slovy nové cviky sepsala, což pak mnohým děravým hlavám ušetří doma rozpačité chvilky) a svým komplexním přístupem se navíc snaží jít hlouběji k jádru problému, a zpříjemnit tak ženám život i na dalších úrovních.

Jsem si vědoma toho, že můj problém je složitý a chronický, a proto jsem ani neočekávala okamžité výsledky. Teprve po tři čtvrtě roce poctivého cvičení vnímám první objektivní zlepšení, bolesti se zmírnily a věřím, že jednou zmizí úplně. K paní Idě bych pak ale chtěla chodit i nadále, neboť mě naučila tomu nejdůležitějšímu - kamarádit se s vlastním tělem, přijmout své ženství a užívat si ho. Dnes už si neumím představit svůj běžný den bez půlhodiny cvičení, které se stalo příjemnou relaxací. Za to paní Idě velmi děkuji.

fyzioterapie

Kateřina R.; Praha 21.06.2016
S paní Idou Hurtíkovou jsem se seznámila na základě doporučeni mého ošetřujícího gynekologa Mudr. Mašaty z nemocnice U Apolináře, když jsem byla na kontrole po operaci močového měchýře a po hysterektomii. Gynekolog mě upozornil, že mi sestupuje pochva a doporučil mi fyzioterapii právě k paní Idě. Je to velmi milá, příjemná a jemná dáma, která se vám opravdu individuálně a pečlivě věnuje, a vše srozumitelně vysvětlí. A co jsem u paní Idy moc ocenila bylo, že mě „donutila“ si zapsat vše, co jsem se ten den naučila ;o). Lépe se mi to pak pamatovalo a cvičilo. A když jsem to přeci jen zapomněla, tak jsme to příště oživily a vypilovaly chyby. A když jsem si s něčím nevěděla rady, tak mi přes e-mail poradila. Byla jsem u i jiných terapeutek, ale takhle se mi nikdo zatím individuálně nevěnoval. Paní Idu všem opravdu moc doporučuji a moc jí děkuji, že jsem ji mohla poznat :o).

Fyzioterapia svalov panvoveho dna

Katarina S. 14.06.2016
Pani Hurtikova je clovek, na ktoreho sa po prvom stretnuti budete vzdy a znovu tesit. Velky profesional s empatickym a ludskym pristupom. Naucila ma, ze riesit zdravotne problemy ide aj jemne, ale systematicky a ze malinkymi krockami sa daju dosiahnut velke vysledky. K liecbe pristupuje velmi komplexne, dokaze poradit, povzbudit a hlavne pomoct. Napriek tomu, ze som terapiu po porode u nej absolvovala uz pred dlhsou dobou, velmi casto si na nu a cviky, ktore ma naucila spomeniem. Velmi pekne jej dakujem a vrele jej terapiu doporucujem.

Katarina, 36 rokov, Praha

Slova díků nestačí

Valentina Š. 02.06.2016
Moje maminka (75 let) trpí již několik desítek let silnou inkontinencí, kterou v jejím případě nelze ani operativně odstranit.

Prodělala jsem v mládí mimoděložní těhotenství a všechny další gynekologické komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat. Nepatrný únik moči mne varoval, že i tento problém se může dále jen zhoršovat. Je mi 48 let a já si nedokázala představit, že bych měla skončit jako maminka. Je to strašně nepříjemné.

Byla jsem smířena i s variantou operace, jen kdyby pomohla tuto nepříjemnost odstranit.

Vyhledala jsem odborné vyšetření u pana docenta na gynegologické klinice U Apolináře a ten mne doporučil místo operativního zákroku therapii a cvičení pánevního dna u paní Idy Hurtíkové.

Už její první přijetí bylo nad očekávání vstřícné a přívětivé. Paní Ida Hurtíková vyhodnotila mojí zdravotní situaci a začala mne připravovat na cvičení pod jejím vedením. Výsledky se začaly dostavovat a já musím říct, že dnes již vůbec nevím, co je to nechtěný únik moči. Zklidnila jsem se i psychicky, protože vím, že pod odborným a kvalitním vedením lze odstranit i velké zdravotní komlikace i bez operativního zákroku.

Zkušenost s citlivým a individuálním přístupem paní Idy Hurtíkové je pro mne velmi cenná a nezaplatitelná. Jsem jí vděčná za moje zdravotní zlepšení a především zlepšení kvality života ženy v mém věku.

Děkuji jí za to každý den. S úctou Valentina, Praha

Cvičení místo operace

Zuzana 29.05.2016
Je mi 61 let, v mládí jsem měla dva nepostupující porody a děti s váhou nad 4 kg, ve středním věku jsem pro gynekol. obtíže prodělala hysterektomii, později plastiku pochvy.
Kolem padesáti let začaly moje problémy urogynekologické - močová inkontinence.Znemožňovalo mi to rychlejší pohyb, značně omezená byla pohybová aktivita při hlídání vnoučat,popoběhnout na autobus bylo nemožné.Také každý kašel a nachlazení doprovázely urologické potíže.Následně jsem se po řadě vyšetření rozhodla pro plastiku močového měchýře.
Při čekání na termín operace jsem se dozvěděla o indiv. terapii pánevního dna paní Idy. O ní a jejím přístupu k nám klientkám je už napsáno dost hodnocení, já stoprocentně souhlasím ! Po několika hodinách cvičení začaly problémy ustupovat a já jsem s radostí zrušila termín operace.
Necvičím pravidelně, ale cvičím když si vzpomenu a mám chuť pro sebe něco udělat. Proto znovu paní Idě děkuji a všem, kdo se chce vyhnout operaci, terapii vřele doporučuji.

Terapie pánevního dna

E.Š., Praha 25.05.2016
Po porodu syna (4,07 kg) jsme trpěla několik měsíců různými gynekologickým komplikacemi , které znemožňovali i můj manželský život. Vše trvalo dlouho, vleklo se to a já jsem stále jen dostávala nějaké mastičky, léky a ujištění, že teď se to už určitě spraví. Mnoho měsíců od porodu se nespravilo vůbec nic a já jsem se dostala náhodou k paní Bc Ide Hurtíkové na fyzioterapii pánevního dna.
Paní Idu bych všem doporučila. Nejen za její citlivý přístup a jemné ruce, ale především za komplexní přístup (ukázalo se, že celé mé držení těla je špatné, takže jsme napravovali i to) a cviky vybírané přímo na moje tělo. Během celé terapie mě paní Ida podporovala, což bylo moc důležité, protože až po několika týdnech jsem si byla jistá, že hýbu přesně s těmi svaly v pánvi, se kterými mám hýbat.
Moje terapie byla nakonec úspěšná, čímž se zlepšilo nejen mé zdraví ale i mé manželství, za což paní Idě stále děkuji.

Praha východ

Anonymní 24.05.2016
Paní Hurtíkovou mohu všem vřele doporučit. Především za její osobní individuální přístup, pečlivost a zkušenosti. Po každé terapii jsem se cítila báječně, nabitá a plná endorfinů. Ženské tělo zná dokonale a určitě Vás každé setkání pohladí také po duši. Vydechněte a dopřejte si ten nejlepší relax při cvičení, který prospěje celému tělu. Ida je zároveň velmi dobrým posluchačem, který navrhne i jiná doporučení, která prospějí Vašemu tělu, a to komplexně.

Petra N.L., Praha 24.05.2016
Na základě poporodních komplikací – poranění svalů pánevního dna – mi byla lékařem doporučena terapie u paní Bc. Idy Hurtíkové. Paní Ida mě naučila znovu ovládat svaly pánevního dna. Pod jejím odborném vedení jsem se je naučila používat, posilovat a zároveň i relaxovat. Vše potřebné mi paní Ida dostatečně vysvětlila a ukázala. Její terapie nespočívá v léčbě pouze „nemocné oblasti“, ale přistupuje v terapii k pacientovi komplexně s cílem změnit u něho vše potřebné, co povede k nápravě. Terapii přizpůsobuje konkrétním potřebám daného jedince a jeho specifikům. Empatie, naslouchání, pochopení a vstřícné příjemné vystupování je u ní samozřejmostí! Pro mne je paní Ida profesionálka ve svém oboru.
<< 1 | 2 | 3 >>