Byly jste spokojené?

Jak se skamarádit s vlastním tělem

Eva Červeňáková (31 let), Praha 07.06.2017
Již více než sedm let trpím neurčitými bolestmi a brněním po celém těle, a to zejména v oblasti pánve. Po mnohaletém trápení a nejrůznějších vyšetřeních na špičkových zdravotnických pracovištích mi byla konečně stanovena diagnóza - hypertrofie pudendálního nervu - a doporučena rehabilitace pánevního dna právě u pí Bc. Idy Hurtíkové.

Fyzioterapie u paní Idy mě nadchla. Paní Ida sama je velmi jemná, empatická dáma, plně respektující psychické i fyzické možnosti klientky. Pod křehkých zevnějškem se ale skrývá důsledná žena, která ví, co říká (a pokud si není jistá, tak to na rozdíl od jiných radši neříká), má perfektní organizaci (terapie začínají na minutu přesně, po celou dobu se klientce maximálně věnuje a na závěr ji vede k tomu, aby si sama vlastními slovy nové cviky sepsala, což pak mnohým děravým hlavám ušetří doma rozpačité chvilky) a svým komplexním přístupem se navíc snaží jít hlouběji k jádru problému, a zpříjemnit tak ženám život i na dalších úrovních.

Jsem si vědoma toho, že můj problém je složitý a chronický, a proto jsem ani neočekávala okamžité výsledky. Teprve po tři čtvrtě roce poctivého cvičení vnímám první objektivní zlepšení, bolesti se zmírnily a věřím, že jednou zmizí úplně. K paní Idě bych pak ale chtěla chodit i nadále, neboť mě naučila tomu nejdůležitějšímu - kamarádit se s vlastním tělem, přijmout své ženství a užívat si ho. Dnes už si neumím představit svůj běžný den bez půlhodiny cvičení, které se stalo příjemnou relaxací. Za to paní Idě velmi děkuji.